ZEOS

Сайт створено:  02.07.2011, 07:39
Ваша IP:  35.168.111.204
Сьогодні:  03.07.2020  12:56

Персональний сайт вчителя інформатики м.Кагарлик, Київської обл.

Програмні комплекси та програми власної розробки автора сайту.

Мапа сайту Контакти Головна

Меню сайту


Популярне

{topnews}

Архів новин

Барвиста погода

Натисніть на картинку для збільшення/зменшення

Український пошук

Календар новин

Вік сайту
Сайт створено
02.07.2011, 07:39

Вік сайту

1234

Реклама

Реклама

Вхід на сайт

Авторизация

Календар

«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Моє опитування

Оцініть мій сайт


Лічильники

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


МЕНЕ ВІДВІДАЛИ

Популярные тэги

{tags}

Реклама

Реклама

Реклама

Реклама
Поступальний розвиток інформатики
     
 


Інформатика - наука про загальні властивості і закономірності інформації, а також методи її пошуку, передачі, зберігання, обробки та використання в різних сферах діяльності людини. Як наука сформувалася в результаті появи ЕОМ. Включає теорію кодування інформації, розробку методів і мов програмування, математичну теорію процесів передачі та обробки інформації.

У розвитку обчислювальної техніки звичайно виділяють декілька поколінь ЕОМ: на електронних лампах (40-е-початок 50-х років), дискретних напівпровідникових приладах (середина 50-х-60-ті роки), інтегральних мікросхемах (в середині 60-х років) .

Історія комп'ютера тісним чином пов'язана зі спробами людини, полегшити автоматизувати великі обсяги обчислень. Навіть прості арифметичні операції з великими числами скрутні для людського мозку. Тому вже в давнину з'явився простий лічильний пристрій-абак. У сімнадцятому столітті була винайдена логарифмічна лінійка, що полегшує складні математичні розрахунки.
 


Джордж Буль

Англійський математик і логік, один з основоположників математичної логіки. Розробив алгебру логіки (булеву алгебру) ("Дослідження законів мислення", 1854), основу функціонування цифрових комп'ютерів.

Читати детальніше


Блез Паскаль
(1623 - 1662)

У 1641 році французький математик Блез Паскаль, коли йому було 18 років, він винайшов рахункову машину - "бабусю" сучасних арифмометрів. Попередньо він побудував 50 моделей. Кожна наступна була досконалою за попередньо. У 1642 році французький математик Блез Паскаль сконструйовував лічильний пристрій, щоб полегшити працю свого батька - податкового інспектора, якому доводилося проводити чимало складних обчислень. Пристрій Паскаля "умів" тільки складати і віднімати.

Читати детальніше


Шарль Ксавье Томас де Кольмар

(1785-1870), французький підприємець, творець першого комерційного арифмометра.
У 1820 році Тома створив арифмометр, заснований на принципі калькулятора Лейбніца, здатного проводити множення і ділення. За своїми можливостями арифмометр перевершував всі відомі на той час машини, оскільки міг оперувати трідцатізначнімі числами. Хоча Тома отримав патент на свій арифмометр в тому ж році, перші арифмометри з'явилися у продажу лише на початку 1840-х років. Тома де Кольмар ні простим механіком, вимушеним виробляти і продавати арифмометри ради прожитку. Він був військовим чиновником під час іспанської та португальської кампаній 1809-13 років, перш ніж вирішив зайнятися зовсім новим бізнесом, якій присвятив все життя.

Читати детальніше


Чарльз Бэббидж
(1791-1871)

Чарльз Беббідж проявив свій талант математика і винахідника дуже широко. Перелік усіх новацій, запропонованих вченим, вийде досить довгим, але як приклад можна згадати, що саме Беббіджу належать такі ідеї, як установка в поїздах «чорних ящиків» для реєстрації обставин аварії, перехід до використання енергії морських припливів після вичерпання вугільних ресурсів країни, а також вивчення погодних умов минулих років по виду річних кілець на зрізі дерева. Крім серйозних занять математикою, що супроводжувалися низкою помітних теоретичних робіт і керівництвом кафедрою в Кембриджі, вчений все життя пристрасно захоплювався різного роду ключами-замками, шифрами і механічними ляльками.

Читати детальніше 
Герман Холеврит

У 1888 американський інженер Герман Холлерит сконструював першу електромеханічну рахункову машину. А діло було так. Батьки Германа були вихідцями з Німеччини, в 1848 році вони покинули батьківщину, рятуючись від кошмару, який запанував в країні завдяки старанням революційних мас. Дванадцять довгих років пішло у них на будівництво будинку в Буффало, пошуку гідної роботи і виробництва на світ сина. Хлопчик вийшов на славу, а сама дата народження - 29 лютого 1860 - обіцяла йому життя, насичене неабиякими подіями.

Читати детальніше


Электронно механическая машина "МАРК-1"

«Марк-1» був заснований на використанні електромеханічних реле і оперував десятковими числами, закодованими на перфострічці. Машина могла маніпулювати числами довгої до 23 розрядів. Для перемноження двох 23-розрядних чисел їй було необхідно 4 секунди.

Читати детальніше 
Створення транзистора

Машини на електронних лампах працювали істотно швидше, але самі електронні лампи часто виходили з ладу. Для їх заміни в 1947 американці Джон Бардін, Уолтер Браттейн та Вільям Бредфорд Шоклі запропонували використовувати винайдені ними стабільні перемикаючі напівпровідникові елементи-транзистори.

Читати детальніше


Електронно обчислювальна машина М-1

Тепер прийшла черга розповісти і про наші з вами співвітчизників, тим більше що вони внесли істотний внесок.

У грудні 1951 в лабораторії електросистем Енергетичного інституту (ЕНІН) АН СРСР під керівництвом члена-кореспондента АН СРСР І. С. Брука був випущений науково-технічний звіт "Автоматична цифрова обчислювальна машина (М-1)", затверджений 15 грудня 1951 г . директором ЕНІН АН СРСР академіком Г. М. Кржижановського. Це був перший в СРСР науковий документ про створення вітчизняної ЕОМ.

Читати детальніше


Електронно обчислювальна машина М-2

В. Бєлінський і Ю.
А. Лавренюк біля пульта М-2.

М-2 була розроблена в Лабораторії електросистем Енергетичного інституту АН СРСР (з | із | 1957 - Лабораторія керуючих машин і систем АН СРСР, з 1958 р - Інститут електронних керуючих машин) під керівництвом члена-кореспондента АН СРСР І. С. Брука. В групу, яка працювала над М-2, входили на різних етапах від 7 до 10 інженерів: М. А. Карцев, Т. М. Александріді, Ст. | Ст | ст. | Ст | Бєлінський, А. Б. Залкінд, ст. | Ст | Д. Князєв, ст. | Ст | П. Кузнєцова, Ю. А. Лавренюк, Л.С. Легеза, Р. І. ТАНЕТ, А. І. Щуров. Групою розробки М-2 керував М. А. Карцев.

Читати детальніше


Подальший развиток обчислювальних машин

А дальнейшее развитие шло стремительными темпами.

1949
Создан Short Code - первый язык программирования.

1954
Компания Texas Instruments начала промышленное производство кремниевых транзисторов.

1956
В Массачусетском технологическом институте создан первый компьютер на транзисторной основе. IBM создала первый накопитель информации - прототип винчестера - жесткий диск КАМАС 305.

1957
Группой Депона Бэкуса создан язык программирования Fortran (FORmula TRANslation).

Читати детальніше


Глушков Віктор Михайлович
(Вчений, кібернетик, математик)
(24.08.1923 - 30.01.1982)

Видатний вчений XX століття, автор фундаментальних робіт в галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, ініціатор і організатор реалізації великих науково-дослідних програм створення проблемно-орієнтованих програмно-технічних комплексів для інформатизації, комп'ютеризації та автоматизації господарської і оборонної діяльності країни. Глава наукової школи кібернетики. Лауреат Ленінської і державних премій. Дійсний член АН СРСР, АН УРСР. Почесний член багатьох іноземних академій. Опублікував більше 500 наукових робіт, у тому числі 30 монографій.

Читати детальніше


Білл Гейтс

Комп'ютерный магнат, основатель и владелец корпорации Microsoft

(Уильям Генри Гейтс III) - богатейший человек в мире, компьютерный магнат, основатель и владелец корпорации Microsoft. Свою первую компьютерную программу Билл Гейтс создал в 13 лет.

Он любит машины, моторные лодки и игру в покер. Он азартный в работе до маниакальности, и страсть к соревнованию увлекает его больше денег..
Он никогда не ел дома, потому что не хотел терять время на приготовление пищи.

Билл Гейтс родился 28 октября 1955 года в Сиэтле, штат Вашингтон, США. Он был первенцем и единственным сыном в семье известного юриста. Этот скромный, даже застенчивый и слегка вздорная ребенок мечтала стать профессором математики и был совсем не похож на отца - высокого красавца, успешного адвоката. Несмотря на уникальные способности в математике и логике, Билл Гейтс не проявлял лидерских способностей, свойственных его родителям. Они и предполагать не могли, что их сынишка станет настоящей "акулой" мирового бизнеса.

Читати детальніше