ZEOS

Сайт створено:  02.07.2011, 07:39
Ваша IP:  34.204.168.209
Сьогодні:  04.06.2020  20:44

Персональний сайт вчителя інформатики м.Кагарлик, Київської обл.

Програмні комплекси та програми власної розробки автора сайту.

Мапа сайту Контакти Головна

Меню сайту


Популярне

{topnews}

Архів новин

Барвиста погода

Натисніть на картинку для збільшення/зменшення

Український пошук

Календар новин

Вік сайту
Сайт створено
02.07.2011, 07:39

Вік сайту

1234

Реклама

Реклама

Вхід на сайт

Авторизация

Календар

«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Моє опитування

Оцініть мій сайт


Лічильники

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


МЕНЕ ВІДВІДАЛИ

Популярные тэги

{tags}

Реклама

Реклама

Реклама

Реклама
Вчитель року 2014. Передмова.


ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2014
ПЕРЕДМОВА

Ефективність будь-якої системи освіти багато в чому визначається якістю засобів контролю знань учня. Цей контроль необхідний як при попередньому тестуванні для визначення початкового рівня знань, так і після проходження курсу навчання для контролю засвоєння матеріалу. Це стосується і автоматизованих навчальних систем, і самоосвіти, і традиційної освіти, заснованого на взаємодії «вчителя» і «учня». У зв'язку зі зростанням ролі дистанційного навчання завдання підвищення ефективності та інтелектуальності засобів аналізу відповідей стала особливо актуальною.

Особливостями дистанційної освіти пояснюються нові вимоги до систем контролю.

По-перше, діалог між системою і учнем повинен йти на мові, максимально наближеному до природного. Людство виражає свої знання вербально. Яке б не було внутрішнє подання знань, але про них завжди можна розповісти. Зберігаються знання і передаються наступним поколінням також у вигляді написаних текстів. Тому можна говорити, що найбільш ефективним контроль знань буде тоді, коли діалог між системою і навчанням буде відбуватися на природній мові.По-друге, поруч із тестуванням практичних знань, предметом такого діалогу має бути «теорія» - ті знання, які виражаються на природній мові і являють собою основні поняття, концепції, закони тієї області знань, яка вивчалася і по якій іде тестування. По-третє, у зв'язку з високою швидкістю оновлення знань, система контролю повинна бути здатна до «навчання» - адаптації до нових знань, тобто повинні бути вдосконалені функції, що полегшують її наповнення.

Досвід застосування ЕОМ для побудови прикладних систем обробки даних показує, що найефективнішим інструментом тут є не універсальні алгоритмічні мови високого рівня, а спеціалізовані мови для створення систем управління даними. Такі засоби зазвичай включаються до складу систем управління базами даних (СКБД), але вони можуть існувати і окремо. СУБД дають можливість користувачам здійснювати безпосереднє управління даними, а програмістам швидко розробляти більш досконалі програмні засоби їх обробки. Характеристики готових прикладних пакетів визначаються насамперед прийнятої в СУБД організацією даних і типом використовуваного транслятора.

Хоча відомі спроби створення систем управління базами даних, підтримуючих мережеву модель для персональних комп'ютерів, в даний час реляційні системи краще відповідають їх технічним можливостям і цілком задовольняють більшість користувачів. Швидкісні характеристики цих СУБД підтримуються спеціальними засобами прискореного доступу до інформації-індексуванням баз даних.

СУБД в повному варіанті може містити такі компоненти:
1) Середа користувача, що дає можливість безпосереднього управління даними з клавіатури;
2) алгоритмічна мова для програмування прикладних систем обробки даних, реалізований якінтерпретатор. Останнє дозволяє швидко створювати і відлагоджувати програми;
3) компілятор для додання завершеного програмі виду готового продукту у формі незалежного EXE-файлу;
4) програми-утиліти швидкого програмування рутинних операцій (генератори звітів, екранів, меню та інших додатків). Власне СУБД - це, звичайно, оболонка користувача.

Зважаючи на те що таке середовище орієнтоване на негайне задоволення йогозапитів, це завжди система-інтерпретатор. Є безліч хороших зарубіжних пакетів, які мають тільки один зазначений компонент. Однак для вітчизняного користувача він представляє найменшу цінність, оскільки, як показує досвід, труднощі оволодіння англомовним інтерфейсом швидко відлякують потенційних споживачів.

Наявність в СУБД мови програмування дозволяє створювати складні системи обробки даних, орієнтовані під конкретні завдання і навіть під конкретного користувача. Є СУБД, які мають тільки мову і не мають оболонки користувача. Вони призначені виключно для програмістів, і це системи компілюючого типу. Середовище Visual FoxPro має безліч вбудованих компонентів для роботи з СКБД один з них це ADO (ActiveX Data Objects) в зв'язці з програмним драйвером BDE Administrator який може бути поєднаний з такими СУБД як Microsoft Sql server, Mysql.  Головна Заходьте Пишіть Світлини Відео Мапа Форум Назад  
Що таке прикладна комп'ютерна програма
Прикладне програмне забезпечення (англ. application software) також додаток, прикладне ПЗ, застосовна програма - частина програмного забезпечення, що вимагає безпосередньої взаємодії та забезпечує користувачу вирішення певної задачі. Цим самим поняття прикладного ПО протилежно системного та іншого допоміжного ПЗ (наприклад операційна система), які "тільки" забезпечують можливість виконання роботи, але не приносять безпосередньої користі користувачеві.

Наочним прикладом аналогічного поділу може бути електричний струм: електромережа не приносить прямої користі користувачеві, але й забезпечує роботу електричних пристроїв, надаючи їм електроенергію, в свою чергу користувач використовує ці пристрої для задоволення потреб, тобто отримує користь.

Однак таке чітке розмежування не завжди можливо, особливо у вбудованих системах (наприклад мобільний телефон або кавоварка) де програмне і апаратне забезпечення є єдиним цілим.

Крім того, виробники системного ПО нерідко вбудовують також і додатки, відомим прикладом є ОС Windows, де стандартно вбудовано велику кількість прикладного ПЗ. Ця практика не завжди відповідає вимогам користувачів певної системи.

Є чимало стандартизованого прикладного ПЗ, яке спрямоване на задоволення потреб більш широкого кола. Але значна частина прикладного ПЗ розробляється індивідуально "з нуля" або на основі стандартних програм для вирішення вузьких задач, наприклад: в рамках однієї компанії або галузі.